Pogoda na Dolnym Śląsku zmienia się bardzo szybko. Dziś o godzinie 11:45 auto pokazywało mi 18 stopni. Postanowiłem zrobić niedzielną rundę po polach. Na pierwszy rzut poszła pszenica – relację z odwiedzin pól pszenicy prezentuję tutaj:  http://www.yacenty.pl/2015/03/pszenica-ozima-sezon-2015-startuje/. Następnie udałem się pod Nowice aby zobaczyć jak wygląda nasz jęczmień ozimy – odmiana Wintmalt.

Wybór na odmianę jęczmienia ozimego Wintmalt padł, jako kontynuacja dobrych doświadczeń w lat ubiegłych. W minionym sezonie (2013/2014) udało się nam zebrać rekordowy w ramach gospodarstwa – gigantyczny wręcz plon – 11.2 t/ha. Pogoda w zeszłym roku była wręcz idealna dla zbóż na obszarze Dolnego Śląska.

 

Jak widać na zdjęciach wegetacja ruszyła już na całego. Kolor się zmienia, widać przyrosty roślin. Najbardziej co mnie martwi to totalny brak wody.

Niestety brak opadów jesienią, brak śniegu, brak deszczu w marcu i w polu mamy dosłownie popiół.

W tym sezonie głodzimy jęczmień ozimy – jest stanowczo za mocno rozkrzewiony.  Świadomie opuszczamy pierwszą dawkę azotu. W późniejszych fazach planujemy uzupełnić to 140 kg N w 2 dawkach.

Więcej zdjęć rzepaku w mojej galerii na AgroFoto.pl

Opublikowany przez yacenty

Z internetem związany od 1998 roku, z rolnictwem od zawsze. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od 2013 roku absolwent MBA na Franklin University. Pasjonat fotografii i nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.